kosmetyka, uroda, zdrowie

Tylko dla adresata

piątek, 19 lutego 2010

Trochę mnie nastroiło sentymentalnie. Otóż jakiś czas temu obchodząc urodziny ze smutkiem skonstatowałam brak kwiatów - stara nie jestem, ale 5 lat też nie mam. Więc trochę mi tego prostego i jakże niesamowitego podarunku brak... No ale... Może są zbyt drogie?

W tym roku - po raz kolejny skonstatowałam smutną okoliczność braku kartek z życzeniami. Oddalona od rodziny, dalszych i bliższych znajomych z roku na rok otrzymywałam kartek co raz mniej. W tym roku... cuż dobrze, że choć elektroniczne dwie dotarły. Też zbyt drogie?

Myślę, że w obu przypadkach to nie jest kwestia ceny, wydatku ile LENISTWA. W pośpiechu codziennych spraw zapominamy i ludziach nam bliskich, jak i tych trochę dalszych. A przecież pokolenie starsze niż ja nie zna co to @ (no przepraszam - musiało się nauczyć i ze skutkiem jak najbardziej pozytywnym w medium internetowe wsiąkło). A co tam - uważam że to nie ładnie, zapomnieć o czyichś urodzinach, imieninach, rocznicy ślubu, gratulacjach. Poprzestajemy na telefonie - albo co gorsza SMS-ie czy karcie elektronicznej. A po czasie - nawet niema tego małego przypomnienia, że wtedy ten X czy Y o nas pamiętał. Teraz sobie o nim nie przypominamy, bo stara pożółkła karta wpadła nam w ręce, być może już nieco trzęsące się i pomarszczone. Teraz nie pamiętamy my, później nie będą pamiętać o nas...

Ponieważ jednak zrobiło się smutno jakoś tak, tematu ciągnąć dalej nie będę. Jesteś inteligentny mój czytelniku :D...

Postanowiłam zatem na przekór zaoferować jeszcze coś dla tych nielicznych, którzy chcą pamiętać.

sowikoj - kartka okolicznościowa - jesienna Jesienna

sowikoj - kartka okolicznościowa

sowikoj - kartka okolicznościowa

sowikoj - kartka okolicznościowa

sowikoj - kartka okolicznościowa Róż na przekór!

Kartki powstały dzięki prośbie koleżanki o zrobienie zaproszeń na ślub.

sowikoj - zaproszenie na ślub

Hmmm - wiem, że wiele z Was robi prawdziwe cuda z papieru i także chylę czoła przed prawdziwą pasją, z któą tworzycie swoje kartki, albumy i notesy - zatrzymują miłe chwile.

Pozdrawiam tych jeszcze piszących ręcznie....

 

niedziela, 02 marca 2008

sowikoj album pożegnalny Album pożegnalny - to przyczyna braku ciekawych zdjęć biżuterii w ostatnim czasie :). Album klejony ręcznie - wszystkie zdjęcia i wpisy były dostarczone przez firmę. Dodawałam do wpisów liście ażurowe i taśmy oraz cienkie przekroje profili aluminiowych, które sprawiały najwięcej problemów. Aluminium to materiał ciężki do sklejenia - brrr, a i sztywny, a karty pracują mocno przy zginaniu. Efekt - częściowo widoczny na zdjęciaach. Mam nadzieję, że podoba się darczyńcom jak i osobie, dla której był to pożegnalny prezent od współpracowników.

Przy okazji warto zauważyć, że kilka ciepłych lub ciekawych słów w takiej sytuacji nie tak łatwo napisać, a szkoda, bo pamiątka pozostaje na całe życie i tak na prawdę będzie cieszyć pewnie dopiero za jakieś 10 lat - jak to bywa ze wspomnieniami.

Po raz kolejny ubolewam, że sztuka pisania zanika - a szkoda....

 

czwartek, 17 stycznia 2008
wtorek, 15 stycznia 2008
czwartek, 13 grudnia 2007

Kartki robię dla czystej przyjemności wysłania czegoś innego. Ale przyznaję, że tradycja wysyłania życzeń umarła. Pielęgnują ją już tylko niedobitki.

Za kilka lat nasze dzieci spytają - a co to jest kartka świąteczna? I może wtedy na zasadzie mody znowu odrodzi się ten sympatyczny zwyczaj. A zatem na przekór obecnym zwyczajom - moje kartki świąteczne.

sowikoj kartki świąteczne

sowikoj kartki świąteczne sowikoj kartki świąteczne

 

wtorek, 04 grudnia 2007

sowikoj karteczki z aniołami karteczki z aniołami

sowikoj karteczki z aniołami

sowikoj kartki z aniołkami

sowikoj kartki z aniołkami kartki z aniołami z przepieknymi życzeniami księdza Twardowskiego. Czerwień łączona z ecru.

środa, 28 listopada 2007
kartki świąteczne sowikoj białe tło + granat i złoto z życzeniami
sobota, 24 listopada 2007
środa, 07 listopada 2007

 Zasiadłam już do karteczek świątecznych. Liczna rodzina i grono znajomych zobowiązuje :) A oto pierwsze tegoroczne efekty. Inne może nieco później....

sowikoj kartki bożonarodzeniowe 1 

sowikoj kartki bożonarodzeniowe 2  Ta na dole wyszła ciemna, ale to ecru z granatem - gdyby już tak koniecznie ktoś musiał wiedzieć :). kartki można zamówić - wtedy będą to wzory tylko dla zamawiającego :)

 a tu reszta bractwa futerkowego....

sowikoj - kartki dla dzieci Rexio  REXIO

sowikoj - kartki dla dzieci Fufek  FUFEK

wtorek, 06 listopada 2007

  sympatyczna rodzinka pluszaków się powiększyła o 5 nowych stworków. Jeśli masz na nie ochotę  - napisz na adres: sowikoj@gazeta.pl ustalimy warunki wysyłki. Zapraszam :)

 sowikoj kartka dziecięca miszma MISZMA

sowikoj kartka dziecięca Śpiewak  ŚPIEWAK

sowikoj kartka dziecięca ONA  ONA

piątek, 19 października 2007

Po dłuższej przerwie (służbowy wyjazd) chcę pokazać kilka kartek dla dzieci.Co o tym sądzicie?

 kartka dla dzieci sowikojMUCHA

kartka dla dzieci sowikoj  BOBEK

 

kartka dla dzieci sowikoj  PSIAK

 

kartka dla dzieci sowikoj  MYSZKA

 

wtorek, 28 sierpnia 2007

...Kartki DL ecru na różne okazje  Tym razem większe nieco - format DL na papierze ecru. I mały szczegół....  Wszystkie są z kopertą ecru i w folii ochronnej - a jakżeby innaczej :) Gdyby te już powędrowały do adresatów - zawsze można zrobić podobne. Wystarczy napisać....

 

... Czyli kartek ciąg dalszy. Tym razem bez życzeń, ale i te przeciez z czasem się pojawią ;) KArtki na różne okazje

kartki na różne okazje

kartki na różne okazje

 

poniedziałek, 27 sierpnia 2007

 ... ciepłe jeszcze - z życzeniami, ażurrowe, ecru - czyli takie jak lubię :) Muszę przyznać, że wiele zależy od materiału. Liście preparowane są pięknym lecz trudnym materiałem szczególnie do przyklejenia.  Kartki ażurowe ślubne  I jeszcze mały detal  - nie mogę się powstrzymać - bo to właśnie stanowi o ich niepowtarzalności :) Oczywiście są do sprzedania - hobby to hobby, ale żeby choć za materiały się zwróciło :) No i nie bez znaczenia jest słowo pochwały i czasem krytyki (byle nie za dużo ;) ), bo mobilizuje do lepszych efektów!
Kartki ślubne - detal   Zapraszam na: sowikoj@gazeta.pl

czwartek, 23 sierpnia 2007
... dawno. A jakże. Duża rodzina,  w różnych ciekawych miejscach. Czsem okazja, żeby im posłać kilka słów. Zatem.... I tak karteczka po karteczce. Na koncie mam ich już sporo. Znajomi sie dowiedzieli i .... Teraz nawet Panie na poczcie kupują ;)... Kartki okolicznościowe na różne okazje Niektóre kartki można jeszcze kupić. Ale już tylko nieliczne. Dzięki nim moje hobby nie rujnuje mnie do reszty :)Na bodowym i brązowym tle z ażurowymi okienkami. Oczywiście największym powodzeniem cieszą się kartki ślubne. Tych jednak zdjęć mam niewiele. Zwykle robię je pod zamówienie, albo jak mam wenę twórczą.Kartki ślubne białeNajładniejsze wychodzą na tle ecru. Zastanawiam się czy to z powodu  tego, że  najbardziej mi się takie podobają, zawsze pierwsze schodzą? Chociaż pewnie poddałam się modzie. W kartkach świątecznych ta moda w ubiegłe święta też obowiązywała. W tym roku chyba już powinnam zacząć zbierać zamówienia.Kartki świąteczne podłużne z życzeniami lub bez :) No ale czy nie wszyscy ostatnio się tym zajmowali? W końcu szał na takie kartki był na tyle duży, że nawet w supermarkecie obecnie są kartki ręcznie robione. Niemniej zastanawiałam się kiedyś czy jak kartka jest wykonana w ilości kilkudziesięciu egzemplarzy lub więcej - to czy jest to jeszcze ręczna robota? Może nie do końca o to chodzi. Dla mnie idea takiej kartki to po prostu wzór - oryginalny, niepowtarzalny. Właśnie taki  "tylko dla adresata". No i nie chiński ;)