kosmetyka, uroda, zdrowie

Broszki

wtorek, 11 października 2011

Remont pochłania mnie co raz bardziej - już nie mam gdzie pracować. A miała być tylko jedna łazienka. Na szczęście panowie w końcu raczyli podłączyć toaletę. Teoretycznie jeszcze mam prysznic, ale... no cóż, popsuł się bojler więc w zimnej wodzie i tak się nie wykąpiemy. Itak dalej.... Ach... Do remontów trzeba mieć jednak świętą cierpliwość! - pozdrawiam miłych Panów ;) może sobie wezmą do serca i przyśpieszą ciut!

Jakiś czas temu powstały broszki z naturalnych  materiałów - w tym przypadku są to amonit:

sowikoj - broszka amonit

A reszta - z korala - wygląda tak - już częściowo u swoich nowych właścicielek!

sowikoj - broszka koral koral ciemno czerwony,

A tu pomarańczowy:

sowikoj - broszka koralowiec

A może zrobić więcej? Hmmm....

 

piątek, 25 marca 2011

O!  sowikoj - broszka - agat opleciony srebrem

A taka broszka powstała już jakiś czas temu. Duży agat opleciony srebrem! Spodobała mi się tak bardzo, że trafiła na ulotkę.

Ulotka to dłuższa historia. Niby tanio drukują (nawet solidnie) ale projekty to takie jakieś.... bez wyobraźni. No i sama nabiedziłam coś tam. 1 strona nawet fajna, z drugiej zadowolona nie jestem specjalnie, ale .... doświadczenie - bezcenne ;)

Ta strona mi się nawet widzi, ale ta DRUGA .... hmmmm

Sowikoj - ulotka

no ale jest :D

- sama zrobiłam więc nie wiem - być czy nie być dumną?.... hmmm Jak się natkniecie gdzieś to puście w obieg, niekoniecznie przez komin swojego kominka... choć jakoś tak zimno się zrobiło jakoś.... uaaaa.

Sowikoj - ulotka verte

Trzeba rozpalić ogień :D

Pozdrawiam ciepło!

poniedziałek, 01 marca 2010

Na zyczenie klientki miałam stworzyć eteryczną, lekką broszkę. Zainspirowała mnie japońska sztuka pielęgnacji drzewek.

Hmmm... A co Wy o tym myślicie? Klientka ma zdecydować, która lepsza przy odbiorze. Kolczyki miały być do kompletu. Zobaczymy czy Wasze opinie będą zgodne z wyborem klientki :D

Pierwsze zdjęcie nie do końca oddaje urodę broszki :

sowikoj - broszka z zielonego jaspisu i serpentynitu Bonsai W realu kolory są nieco bardziej szaro-zielono- butelkowe.

sowikoj - broszka i kolczyki z zielonego korala Bonsai Zielony koral i małe kuleczki ciemnego serpentynitu.

 

piątek, 11 grudnia 2009

sowikoj - broszka oplatana - jaspis

sowikoj - broszka oplatana - sodalit

sowikoj - broszka oplatana - agat

sowikoj - broszka oplatana - jaspis

 

Broszki (nie wszystkie już) dostępne na wylegarni.

środa, 23 września 2009

Takie tam kamyki na agrafce - jak stwierdziła klientka.... Hmmmm - miała rację :D

sowikoj - brosza agrafka z jadeitem socho Jadeit socho i kalcyt

sowikoj - brosza agrafka serpentynit i spółka Serpentynit, kalcyt, koral, jadeit

sowikoj - brosza agrafka agat pajęczy i opale Agat pajęczy i opale.

Te i inne broszki znajdziesz w sklepie - klikając tutaj.

poniedziałek, 22 czerwca 2009

Sfaleryt to minerał  - z gromady siarczków, kruszec cynku, w odmianie żółtej i brązowej występujacy tylko na terenie POLSKI! Jest to odmiana kwarcu pasiastego z wyrodzonymi galenami. Ale występuje także w formie kryształów. Jako ilustracja - broszka z tego właśnie minerału.

sowikoj - broszka - sfaleryt Dostępna tutaj. Zapraszam.

piątek, 23 stycznia 2009

"Najchętniej noszę kryształ górski... co one takiego w sobie mają?" - średnio dokładny cytat, ale sedno pytania zostaje.

Kryształ górski jest to: dwutlenek krzemu. Hmmm jakoś tak pospolicie zabrzmiało. 

Może zatem tak:

Nazwa pochodzi z greckiego krystallos - znaczącego pierwotnie lód. Grecy uważali, iż jest to lód zesłany przez bogów z Olimpu na ziemię i zamrożony tutaj dla wybrańców losu. Przez długie stulecia okreslenie kryształu stosowano tylko w odniesieniu do kryształu górskiego właśnie. Zatem ten zwykły kwarc przybiera postać zaiste niezwykłą. Jest minerałem bardzo twardym (7 w skali mosha), ale równocześnie kruchym - więc - nie rzucać! Do tego jest minerałem transparentnym. Im bardziej czysty - tym ma większą wartość w zdobnictwie. Czasem występują w nim przeroty turmalinu, złota, pirytu czy rutylu. Dzięki swojej przejrzystości doskonale rozprasza światło i dawniej często zwano go mylnie diamentem alaskańskim czy bohemińskim. Nie mniej występuje też powszechnie w odmianie żółtej, perłowej aż do szarej, brązowej i purpurowej oraz - rzadziej nieco niebieskiej.Gdzie? - min. taże w Polsce - Dolny Śląsk, Karkonosze, mniej w Tatrach i Górach Świętokrzyskich.

Hmmm - jeszcze zagadka nie wyjaśniona? Zatem może tak:

Kryształ górski ma świetną polaryzację (uporządkowanie + - ) ! Dzięki czemu doskonale wpływa na nasze stany emocjonale wprowadzając równowagę ducha, spokój wewnętrzny. Rozjaśnia umysł pozwalając się skoncentrować na rzeczach istotnych. Osoby interesujące się litoterapią będą zorientowane iż przy pomocy kryształów górskich można wpływać na każdą w zasadzie część ciała (każdą czakrę), ale zawsze najlepiej "kontaktuje" się z naszą jaźnią, umysłem. Stąd wspomniany spokój ducha. Różne domieszki wzmacniają jego działanie na różne części naszego ciała. Przykładowo: W odmianie złotej rutyl emanuje światło, które harmonizuje splot społeczny, wzbogaca duszę i zasila promieniowanie duchowe. Doskonale wspiera jasność myśli i pobudza twórczo. W odmianie czerwono-pomarańczowej sprzyja raczej przyjemności seksualnej i prokreacji. Wzmacnia układ oddechowy, zwiększając dotlenienie krwi. Korzystnie wpływa na regenerację tkanek.

Jeśli masz kryształ górski, który często nosisz - dbaj o niego. Jak każdą inną biżuterię od czasu do czasu opłucz w letniej (nie gorącej i nie zimnej) wodzie z ewentualnym dodatkiem delikatnych detergentów (zwykłe mydło) jeśli jest zabrudzony mechanicznie. Na koniec opłucz go pod bieżącą wodą! Każdorazowo po sytuacjach stresowych, "niedobrych" - kamień należy oczyścić - właśnie przez opłukanie z negatywnej energii. Choć bywają kamienie posiadające złą energię i wtedy można je próbować oczyścić w wodzie z solą, przez wizualizację (?), zakopać w ziemi na kilka dni nawet, a na koniec położyć na słońcu. Kamienie te kochają słońce i dobrze się oczyszczają w nim. Jak wyczuć energię kamienia ? - daść się ponieść emocjom trzymając bryłę w ręku z zamkniętymi oczami. Uwaga - nie należy rzucać w stronę ludzi, okien, luster itp.!!! ;P

Co jeszcze - polecany na: krwotoki, bolesne miesiączki, reumatyzm, anginę. Używa się też przy chorobach tarczycy i zawrotach głowy, łagodzi napięcia nerwowe, działa odstresowująco. Działa jako odpromiennik....

Polecany dla znaków zodiaku: KOZIOROŻEC :D, bliźnięta, rak, lew.

A czasem może przybrać po prostu taką postać:

 

sowikoj - broszka z naturalnej surowej bryły kryształ górski

 

CZYSTA WODA -   broszka z naturalnej surowej, bardzo czystej bryły. Kryształ górski ma 47*30*24mm.

Czy to wystarczy.... hmmm ... Ja tam wolę po prostu nosić :)

czwartek, 22 stycznia 2009

Zgodnie z życzeniowym kaprysem :D Bajki - szerzej tutaj - prezentuję coś czym możnaby spiąć ciepłą aczkolwiek niewielką chustkę w kolorze butelkowej zieleni.

Co do owego koloru butelkowego - to powstało małe zamieszanie, bowiem na kilka stojących w kolekcji domowej butelek w zieleni, każda miała inny kolor. No i co zrobić? To co pasowało do jednego odcienia nie pasowało mi do drugiego. No ale, przecież nie było mowy o tym, że propozycja ma być jedna jedyna. Prawda? Zatem powstały dwie sztuki.

Pierwsza - większa, bardziej ekspresyjna dzięki ruchomym elementom, za każdym razem innaczej się ułoży. Jest też łatwiejsza w użytkowaniu - zapięcie agrafkowe. No i pod względem materiału jest dużo bardziej szlachetna  - jadeit jasno zielony(tak tak - zielony - uwierzcie na słowo), nieomal limonka (spokojny odcień) oraz żółty jak słoneczko, uzupełniony przez kilka kulek serpentynitu. Jednakowoż moj aparat chyba dogorywa, bo kolorów wiernie nie udało mi się na zdjęciu oddać (cuż cyfrówka mająca 33tys. zdjęć na liczniku ma prawo paść). Nie mniej "klimat" zdjęcie oddaje w miarę wiernie.

darmowy hosting obrazków Broszka jadeitowa

Druga propozycja to nieco bardziej kolorowy świat szkła - w tym przypadku chciałam by broszka się mocno odbijała od prawdopodobnego koloru tła. I tak powstała taka propozycja:

darmowy hosting obrazków

 Ale - dla ostrzeżenia ;P - jak o coś prosisz uważaj na efekty. Bo "przy okazji" powstało jeszcze kilka broszek prezentowanych poniżej. W tym jedna z nich  jest spełnieniem drugiego życzenia Bajki - broszka i kolczyki w fioletach. A oto i one:

darmowy hosting obrazków broszka czerwono niebieska

darmowy hosting obrazków - fioletowa broszka - drugie życzenie Bajki, wraz z pasującymi kolczykami. W trybie makro "złapanie proporcji" jest trudne więc dla porównania wielkości - perełki z broszki i kolczyków są tej samej wielkości i koloru oczywiście. 

sowikoj kolczyki dla Bajki w fiolecie

BAJKO  Droga - mam nadzieję, że udział w tej zabawie choć trochę pobudził w Tobie jakieś skojarzenia co do tego jak możesz  spiąć swoją chusteczkę. Ja dziękuję za ciekawe wyzwanie i dobrą zabawę.  VIVI już niedługo wpis z Twoim życzeniem. Nawet jest już gotowe - tyle, że poczekać musi trochę na publikację ;) . Wszystkie wyroby tu prezentowane wkrótce - na ile czas pozwoli - znajdziecie w moim sklepie TUTAJ :) serdecznie zapraszam!!!!

Czy ktoś ma jakieś kolejne wyzwanie dla mnie?

środa, 14 stycznia 2009

Surowe piękno tych kamieni mówi samo za siebie. Znajdziesz je w dzianej mafii i w moim sklepie.

 darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków Agaty i elementy srebrne oraz posrebrzane!

sobota, 29 listopada 2008

Duża broszka - naturalny agat - 5cm! elementy metalowe posrebrzane!

sowikoj - broszka z agatu

piątek, 10 października 2008

Żeby nie było, że tylko takie uładzone cacka... takie ciężkie i bardziej siermiężne - kamienne:

darmowy hosting obrazków agat ognisty z posrebrzanymi elementami na zapięciu "agrafkowym". Idealne do beretu czy klapy szarego żakietu.

darmowy hosting obrazków jaspis drzewny lub też obrazkowy - jak kto woli. Podobne zapięcie. Bardziej płaska forma.

czwartek, 09 października 2008

Czasem nachodzi mnie na taką misterną plątaninę. Bardzo pracochłonne zajęcie, małoopłacalne, ale efekty ... - sami oceńcie drogie Panie - i Panowie!

Sowikoj broszka Pani Jadzi :) Broszka Pani jadzi - szkło, marmur szklisty i posrebrzane elementy. A oto inne kwiaty....

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

darmowy hosting obrazków

Bardzo dziękuję za miłe słowa - modelka się ucieszy :) 

 

poniedziałek, 21 kwietnia 2008

broszka miedź z pomarańczą CHRISTTO CHRISTTO - szkło i perły łączone miedzianym drucikiem na zapięciu broszki. Średnica 6 cm!

niedziela, 13 kwietnia 2008
sowikoj podwodny świat broszka PODWODNY ŚWIAT - proszka ze szkła.
piątek, 11 kwietnia 2008
sowikoj broszka złota jesień ZŁOTA JESIEŃ broszka wykonana ze szkła i perły o średnicy niespełna 6cm.  Dostępna wraz z innymi wzorami  na wylęgarnia.pl     Bardzo pracochłonne, ale chyba warto dla takiego efektu się trudzić. Sprawiła mi wiele radości. Będzie doskonale wyglądać na jakiejś ogromniastej torbie, ale kto wie ?
piątek, 15 lutego 2008
poniedziałek, 04 lutego 2008
broszka- antracyt + crystal sowikoj  LILLAH
czwartek, 31 stycznia 2008
sowikoj broszka pomarańczowa POMARAŃCZOWA
poniedziałek, 28 stycznia 2008
 sowikoj broszka black- red devil DEVIL Broszka ze szkła, zapięcie broszkowe, miedziany drucik. Całkowicie ręcznie zaplatana. Kolory - czerń i czerwień z połyskiem miedzi. Ach! Dla lubiących czerwień!
wtorek, 18 grudnia 2007
 
1 , 2